Muzyka – kategorie muzyczne: Blues

Blues to specyficzny rodzaj muzyki, który stworzyli prawdopodobnie potomkowie niewolników z obszarów południowych Stanów Zjednoczonych.beton towarowy Jeżeli patrzeć na dosłowne tłumaczenie tego słowa, to blues oznacza nic innego jak rozpacz. W tej kategorii muzycznej za standard uznaje się powrót do work songów czarnych niewolników, czyli tak zwanych pierwszych utworów, jakie tworzone były przez amatorów muzyki, kompletnych laików, będących czarnoskórymi niewolnikami pracującymi na stałe na plantacjach bawełny.http://metromeble.pl/produkty/meble-biurowe-recepcyjne/ Często w dziedzinie bluesa dostrzega się także znaczne domieszki muzyki ludowej, folk.

Jest też wiele elementów tradycyjnych dla religijnego gospel. Ponadto należy też stwierdzić, że blues wywodził się z dziewiętnastowiecznych rytmów, jakie dominowały zwłaszcza wśród czarnych, całkowicie ubogich mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Pomimo tego, że muzyka jest przygnębiająca tekstowo i przesłaniowo, wydaje się być bardzo spokojna, przyjemna. Jest formą przypominającą niemal kołysanki, jakie są chętnie śpiewane przez matki dzieciom. Niekiedy tematy były związane z miłością, ale przeważnie odnosiły się do sensu życia, do ciężkich kolei losów, do nierówności społecznej, do wykorzystywania ludzi czarnych, do rasizmu itd.

Rzadko kiedy nawiązywały one do radości czy wesołych tematów. Musimy wiedzieć, ze w zakresie tej muzyki wykrystalizowały się popularne zachowania, jak na przykład klaskanie w dłonie. Kiedy czarni ludzie nie mieli dostępu do muzycznych instrumentów, to właśnie wtedy zaczęli poszukiwać innych rozwiązań, radząc sobie właśnie klaskaniem w dłonie. Kolejnym elementem były też pierwotne, zupełnie prymitywne drumle oraz dzwoneczki.

Autor: