Muzyka – kategorie muzyczne: Latino

Do popularnych rodzajów muzyki należy zaliczyć gatunek zwany latino, który ewidentnie wiąże się z rejonem Ameryki Łacińskiej. To są tego typu rytmy, jakie dominują w gorącym Meksyku, Brazylii, Urugwaju czy Peru. Jest to muzyka latynoamerykańska, która na chwilę obecną okazuje się być niesamowicie popularną. Dlaczego? Skąd aż tak duże nią zainteresowanie?tkaniny ubraniowe sklep internetowy Warto wiedzieć przede wszystkim to, że w zakresie muzyki latino wyszczególnia się już sporo rozmaitych podkategorii muzycznych, co sprawia, że dociera ona do coraz to szerszych mas odbiorców. Poza tym nie zapominajmy, że Ameryka Łacińska jest to olbrzymi kawał kontynentu, który dla Amerykanów Północnych czy też dla Europejczyków jest obszarem tętniącym życie, wesołym, radosnym, niesamowicie chętnie odwiedzanym czy stanowiącym miejsce marzeń, jeżeli chodzi o podróże.

To zupełnie inna, wydawać by się mogło nieco nieskrępowana, swobodna i przyjemna kultura, bardzo otwarta dla obcokrajowców, stąd na temat latino i całej Ameryki Łacińskiej istnieje szereg pozytywnych skojarzeń. Muzyka ta jest także bardzo rozrywkowa, taneczna, więc nie ma żadnych wątpliwości, że idealnie sprawdzi się a imprezach, na dyskotekach, jest chętnie puszcza w popularnych rozgłośniach radiowych a także dominuje na stacjach telewizyjnych typowo muzycznych. Jeżeli chodzi natomiast o trochę szczegółowych informacji na temat tejże muzyki, to muzyka latino czyli latynoamerykańska, która wiąże się z wzorami przedkolumbijskimi, jest nawiązaniem w pewnym sensie do jazzu, chamame oraz cuarteto. Jest tam także dostrzegalna spora ilość wpływów andyjskich.

Ponadto występują również elementy portugalskie i hiszpańskie. Jak wskazuje na to już samo jej charakterystyczne nazwanie nawiązuje ona do nurtu muzyki afro brazylijskiej. Wiele jest tu rytmów samby. Ogólnie nurt afro brazylijski wywiązał się do Kolumbii, bo tam też powstał. Wydziela się jedną z charakterystycznych odmian tejże muzyki, jaką stanowi nurt cumbia. Jest to po prostu kolumbijski taniec, który ma charakter ludowy. Ponadto pojawia się też podgatunek cumbia villera, jaka stanowi dzisiaj bardzo dobrze znaną formę muzyki dyskotekowej. Jest też muzyka afro karaibska, która ma swe korzenie na Kubie. Łączy ona dźwięki zaczerpnięte z Europy oraz z Afryki. Co więcej, wydzielić należy także merengue oraz calypso i son.

Merengue natomiast pojawia się z obszarów Dominikany, jest to charakterystyczny taniec ludowy, natomiast kiedy mowa o carnavalito to jest to radosny, oryginalny rytm. Dodatkowo wydziela się także folklor pampański, jaki stanowi eden ze stylów nie tylko muzycznych, ale również tanecznych.

Autor: